Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna z policjantami

Data publikacji 11.12.2017

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbyła się debata społeczna z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komisariat Policji IV w Kielcach. Mundurowi podczas spotkania rozmawiali z mieszkańcami na temat poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Debatę swoim przemówieniem rozpoczął Komendant Komisariatu Policji IV w Kielcach mł. insp. Zbigniew Brzoza, który przywitał uczestników i wprowadził ich w tematykę spotkania. W pierwszej części Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji IV w Kielcach asp. Łukasz Pabian przedstawił uczestnikom debaty zagadnienia związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programem „Dzielnicowy Bliżej Nas”, prezentując dzielnicowych pełniących służbę na konkretnym obszarze. Ponadto został omówiony sposób w jaki działa darmowa aplikacja „Moja Komenda”, dzięki której można szybko odnaleźć swojego dzielnicowego oraz sprawnie skontaktować się z nim. Zaproszeni goście zostali zapoznani z charakterystyką pracy policjantów wykonujących zadania związane z profilaktyką społeczną. Uczestnicy poznali także najnowsze metody działania przestępców w cyberprzestrzeni zwłaszcza wobec osób starszych. Debatę wzbogacono przemawiającymi do wyobraźni prezentacjami multimedialnymi.

Druga część debaty należała do zgromadzonych osób, które miały możliwość przedstawienia swoich propozycji i spostrzeżeń w zakresie bezpieczeństwa, które w przyszłości pozwolą zdiagnozować potrzeby i oczekiwania społeczeństwa w tym zakresie. Przedstawione pytania, opinie oraz wnioski będą przeanalizowane i pomogą w wypracowaniu rozwiązań pozwalających na skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniom.

Opr.AS

Źródło: KMP w Kielcach

 

  • Debata społeczna o bezpieczeństwie #1
  • Debata społeczna o bezpieczeństwie #2
  • Debata społeczna o bezpieczeństwie #3
  • Debata społeczna o bezpieczeństwie #4
  • Debata społeczna o bezpieczeństwie #5
Powrót na górę strony