Ujął nietrzeźwego kierującego - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ujął nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 07.12.2017

Emerytowany policjant ujął nietrzeźwego kierującego uniemożliwiając mu dalszą jazdę ulicami miasta. Jak się okazało 61-latek miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Teraz grozi mężczyźnie do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Wszystko wydarzyło się wczoraj wieczorem na jednej z ulic osiedla Południe. Emerytowany policjant przed posesją zauważył uruchomiony pojazd Renault Megane, który wyglądał jakby miał problemy z wykonaniem manewru zawracania. Gdy podszedł do auta w środku znajdował się kierowca, od którego wyczuł silną woń alkoholu. Od razu zabrał kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który w tym momencie chciał ruszyć autem. Mężczyzna poinformował starachowickich policjantów, którym przekazał nietrzeźwego mężczyznę. Jak się okazało 61-letni mieszkaniec gminy Pawłów miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Dzięki godnej naśladowania postawie obywatelskiej 61-latkowi uniemożliwiona została dalsza jazda, która mogła doprowadzić do tragedii. Ponadto mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Starachowiccy policjanci przypominają! Jeżeli jesteś świadkiem przestępstwa, jeżeli widzisz, że ktoś łamie prawo bądź narusza porządek publiczny, poinformuj o tym natychmiast Policję. Nie bądź obojętny.

 

Opr. MK