Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kieleccy policjanci przejęli ponad 6 litrów płynnej amfetaminy

Data publikacji 28.11.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy wymierzyli kolejny cios w nielegalny proceder. Dzięki ich wytężonej pracy w niedzielne popołudnie na terenie powiatu kieleckiego został zatrzymany 53- latek, który w swoim samochodzie przewoził ponad 6 litrów płynnej amfetaminy. Mundurowi szacują, że z takiej ilości substancji można ponad 8 kg czystego narkotyku. Zatrzymany mężczyzna decyzją kieleckiego sądu został dzisiaj tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach każdego dnia prowadzą czynności w celu wyeliminowania z rynku nielegalnych substancji oraz zatrzymania osób związanych z narkotykowym procederem. W tym roku dzięki skutecznym działaniom mundurowych z tego wydziału tymczasowo aresztowanych zostało 25 osób w związku z m.in. posiadaniem znacznych ilości, wprowadzaniem do obrotu i udostępnianiem zabronionych substancji.

Pracując nad zwalczaniem narkotykowej przestępczości, kieleccy policjanci trafili na trop 51- letniego kielczanina. Stróże prawa podejrzewali, że może on mieć związek z posiadaniem i przewozem substancji zabronionych. W niedzielne popołudnie na terenie gminy Miedziana Góra funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dostawczego citroena, którym kierował podejrzewany mężczyzna. W trakcie czynności policjanci ujawnili dwa plastikowe opakowania z płynem, które wzbudziły ich podejrzenia. Okazały się one niezwykle trafne. Badanie wykazało, że była to płynna amfetamina. Łącznie 53- latek przewoził ponad 6 litrów tego narkotyku. Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy szacują, że z zabezpieczonej substancji można przygotować ponad 8 kilogramów czystej amfetaminy.

Zatrzymany 53- latek odpowie m.in. za przemyt z jednego z krajów Unii Europejskiej znacznej ilości zabronionej substancji. Dzisiaj decyzją kieleckiego sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Ładowanie odtwarzacza...