Data publikacji 17.10.2017

Policjant z Komisariatu Policji III w Kielcach w minioną sobotę walczył o miano najsilniejszego mundurowego w kraju. W trakcie zawodów, które odbyły się w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu, w konkurencji wyciskania sztangi leżąc (kategoria do 100 kg) nie miał sobie równych, zdobywając tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych.

Funkcjonariusz pełni na co dzień służbę jako policjant pionu kryminalnego w Komisariacie Policji III w Kielcach. Stróżem prawa jest od 13 lat, jednak blisko dekadę temu rozpoczął przygodę z wyczynowym sportem. Na co dzień trenuje podnoszenie ciężarów. Od 5 lat startuje z powodzeniem w zawodach krajowych i międzynarodowych.

W minioną sobotę kielecki policjant wziął udział w IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, które odbyły się we Wrocławiu. W swojej kategorii wagowej (do 100 kg) okazał się najsilniejszy, wyciskając sztangę z obciążeniem 220 kilogramów. Drugiego zawodnika pokonał o 10 kg, trzeciego o 15 kg. Tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski, pokonując przedstawicieli innych służb mundurowych z terenu całego kraju.

To nie pierwsze jego zwycięstwo na zawodach w wyciskaniu sztangi. Listę osiągnięć naszego policjanta prezentujemy poniżej:

- kwiecień 2016 I miejsce w Finale Międzynarodowej Ligi Wyciskania Leżąc (Intenational Bench Press League)

- październik 2016 r 2 miejsce na mistrzostwach Polski służb mundurowych we Wrocławiu w kat. do 110 plus dodatkowo Najsilniejszy funkcjonariusz z MSWIA

- kwiecień 2017 Puchar Polski w Wyciskaniu klasycznym sztangi leżąc/ Debiuty w wyciskaniu 1 miejsce w kategorii do 105 kg, 1miejsce w kategorii OPEN ( najsilniejszy zawodnik zawodów)

- maj 2017 1 miejsce Pucharze Polski Służb Mundurowych w kat do 100 kg

- maj 2017 II miejsce w Finale Międzynarodowej Ligi Wyciskania Leżąc (Intenational Bench Press League)

Ponadto policjant w styczniu tego roku z siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego został odznaczony przez Komendanta Głównego Policji brązową odznaką sprawności fizycznej.