Debata z przedstawicielami ostrowieckich szkół - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata z przedstawicielami ostrowieckich szkół

Data publikacji 12.10.2017

Wczoraj w sali narad Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele ostrowieckich szkół oraz policjanci.

Wczorajszą debatę poprowadził Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mł. insp. Krzysztof Panaszewski. Uczestniczyli w niej przedstawiciele ostrowieckich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Mł. insp Krzysztof Panaszewski na podstawie prezentacji multimedialnej omówił zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. Głównym tematem spotkania było funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jakie najczęstsze zagrożenia  występują na terenie powiatu ostrowieckiego. Mówiono także o Aplikacji Moja Komenda, programie „Dzielnicowy bliżej nas” oraz o profilaktyce społecznej. Uczestnicy debaty mogli zgłaszać własne spostrzeżenia i uwagi dotyczące omawianych obszarów, które w przyszłości pozwolą zdiagnozować potrzeby i oczekiwania społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Opr.EL

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

  • Debata