Kryminalni zatrzymali oszustów działających w całym kraju - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali oszustów działających w całym kraju

Data publikacji 11.08.2017

Dzięki drobiazgowej pracy i zaangażowaniu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach została zatrzymana 66 –letnia mieszkanka Łodzi. Kobieta jest podejrzana o dokonanie na terenie całego kraju 17 oszustw, polegających na wprowadzeniu w błąd osoby starsze i wyłudzeniu od nich pieniędzy. Dodatkowo policjanci ustalili, że drugi ze sprawców obecnie odbywa karę pozbawiania wolności w Areszcie Śledczym w Łodzi. Za oszustwo ustawodawca przewidział karę do 8 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do kilku przestępstw na szkodę starszych osób. W ciągu roku od lipca 2016 roku sprawcy podający się za pracownika socjalnego oraz księdza wprowadzali w błąd seniorów i pod pretekstem dopłat do emerytur lub rent wyłudzali od nich pieniądze. Na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 7 takich zdarzeń.  

W rozwikłanie tych spraw włączyli się kryminalni oraz śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Ich zaangażowanie doprowadziło do ustalenia osób, które najprawdopodobniej odpowiadają za te przestępstwa oraz dotarli do informacji, że na terenie całego kraju doszło do co najmniej 17 takich sytuacji. Sprawcy swoją działalnością spowodowali starty o łącznej wartości około 60 tysięcy złotych.

Wczoraj na terenie powiatu pabianickiego stróże prawa zatrzymali 66 –letnią mieszkankę województwa Łódzkiego, a także ustalili, że drugi ze sprawców, 61 –latek obecnie odbywa karę pozbawiania wolności w łódzkim areszcie śledczym. Dziś kobieta będzie odpowiadać na pytania prokuratora, a śledczy będą ustalać czy mieszkańcy województwa łódzkiego nie odpowiadają za więcej tego typu przestępstw. 

Ustawodawca za oszustwo przewidział karę do 8 lat pozbawiania wolności.        

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach