Wyprzedzał na przejściu i oferował łapówkę - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprzedzał na przejściu i oferował łapówkę

Data publikacji 19.05.2017

Policjanci ruchu drogowego opatowskiej komendy zatrzymali kierowcę samochodu dostawczego, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Kierowca w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował policjantom przyjęcie korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zespołu ruchu drogowego patrolujący nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 9, zauważyli jak kierujący samochodem dostawczym IVECO wyprzedzał samochód ciężarowy na oznakowanym przejściu dla pieszych.  Po zatrzymaniu pojazdu, 47 –letni kierowca został zapoznany z materiałem nagranym przez policjantów. Mężczyzna po zaproponowaniu mandatu karnego przez policjanta wyjął banknot 100 złotych i wręczył go policjantowi informując go, że można się inaczej dogadać. Kierowca dostawczaka został zatrzymany i teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wykonywane manewru wyprzedania należy do najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych. Jeśli jest on wykonywany tuż przed przejściem lub bezpośrednio na nim, naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo prawidłowo poruszający na przejściu pieszych.

Właśnie w  tym miejscu na początku roku zginął mężczyzna potrącony przez samochód.

Opr.GR

Źródło KPP Opatów