Nietrzeźwy jechał za szybko - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy jechał za szybko

Data publikacji 18.05.2017

Wczoraj rano funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli 56 –latka, który zbyt szybko jechał swoim osobowym fiatem. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna wsiadł „za kierownicę” będąc w stanie nietrzeźwości. Miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz 56- latek za swoje niedowidzialne zachowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Codziennie policjanci podejmują wiele działań w celu zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich osób poruszających się po drogach. Wczoraj mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach kontrolowali prędkość kierowców przejeżdżających przez miejscowość Radkowice w gminie Chęciny. W pewnym momencie stróże prawa zauważyli szybko zbliżającego się osobowego fiata. Wykonany pomiar prędkości wykazał, że kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h. Po chwili został on zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas przeprowadzonych czynności okazało się, że za kierownicą włoskiego pojazdu siedział 56 –letni mieszkaniec Buska Zdroju, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazano blisko promil w jego organizmie.

Funkcjonariusze na miejscu interwencji zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz mieszkaniec Buska Zdroju będzie tłumaczył się ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach