Policjanci zatrzymali rozbójników - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali rozbójników

Data publikacji 21.04.2017

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Kielcach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 31 -lat podejrzeniach o dokonanie rozboju. Sprawcy minioną niedzielę na osiedlu Sady zaatakowali kielczanina, po czym zabrali mu saszetkę z zawartością dokumentów oraz pieniędzy. Teraz może im grozić kara do 12 lat pozbawiania wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek  na osiedlu Sady w Kielcach doszło do rozboju. W pewnym monecie do jednego z mieszkańców miasta podeszło 3 mężczyzn, którzy go zaatakowani. Kilkukrotnie został on uderzony, a sprawcy ostatecznie zabrali mężczyźnie saszetkę z zawartością 70 złotych i dokumentów. Gdy całą sytuację zauważyły inne osoby, napastnicy uciekli. Gdy funkcjonariusze otrzymali informację o tym zdarzeniu natychmiast ruszyli na miejsce i po chwili ustalili, że poszkodowany utracił mienie o łącznej wartości 700 złotych. Jednak żaden ze świadków nie był w stanie podać nawet drobnych szczegółów odnoście napastników.  

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Komisariatu I Policji w Kielcach, którzy pomimo szczątkowych informacji szybko ustalili prawdopodobnych sprawców. Wczoraj rano stróże prawa zatrzymali dwóch podejrzewanych. Okazali się nimi 18 i 31 –letni kielczanie. W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali skradzioną saszetkę wraz z portfelem. Zatrzymanie trzeciego ze sprawców jest kwestią czasu.  

Dziś mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Za rozbój ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.  

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach