Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny pieszy – w poniedziałek działania kieleckiej drogówki

Data publikacji 21.04.2017

W najbliższy poniedziałek w godzinach 06.00 – 22.00 na terenie miasta Kielce i powiatu kieleckiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzą akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania będą polegały na ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez pieszych oraz wykroczeń w relacji pieszy- kierujący.

Wszelkie akcje prowadzone przez policjantów kieleckiej drogówki mają na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Poniedziałkowe działania mają zwrócić uwagę uczestników ruchu drogowego, że każde zdarzenie z udziałem pieszego lub rowerzysty może skończyć się tragicznie. Nie bez przyczyny są oni nazywani niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Funkcjonariusze w trakcie służby będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych. Podejmować będą również interwencję wobec kierujących, których zachowanie na drodze może wpływać na bezpieczeństwo niechronionych uczestników.

Działania, które systematycznie prowadzone są przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zmierzają do zwiększenia świadomości uczestników, a co za tym idzie zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych.  

Niechroniony uczestniku ruchu drogowego pamiętaj, że Twoje nieprawidłowe zachowanie na drodze stwarza zagrożenie nie tylko dla Ciebie, ale również innych uczestników!!!!

 

 

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach