Finał XIX Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o ruchu drogowym - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Finał XIX Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o ruchu drogowym

Data publikacji 21.04.2017

Wczoraj odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs wiedzy o ruchu drogowym dla uczniów klas drugich pod nazwą „ Bądź ostrożnym na drodze”. Organizatorem konkursu był dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 im. Z. Kruszelnickiego „Wilka” w Kielcach. Głównym celem organizowania takich konkursów jest poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu przepisów ruchu drogowego, w trosce o ich bezpieczeństwo.

W komisji zasiedli przedstawiciele szkoły, przedstawiciel Straży Miejskiej, dzielnicowy Komisariatu Policji II w Kielcach oraz policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.  Do konkursu przystąpili uczniowie klas drugich, reprezentujących dziesięć szkół podstawowych z Kielc, którzy w swoich placówkach wygrali eliminacje. Finaliści podczas konkursu musieli zmierzyć się z sześcioma konkurencjami, wszystkie dotyczyły znajomości przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spośród wszystkich uczestników, najwięcej punktów uzyskała uczennica Szkoły Podstawowej nr 18 im. Z. Kruszelnickiego „Wilka” w Kielcach, która zajęła pierwsze miejsce w XIX Międzyszkolnym Konkursie „Bądź ostrożny na drodze”. Nagrody ufundowane, między innymi przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wręczyli dyrektor Szkoły Podstawowej wspólnie z komisją konkursu.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe nagrody za udział w konkursie. Wszystkim gratulujemy dużej wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach

  • Zdjęcie poglądowe
  • Zdjęcie poglądowe
  • Zdjęcie poglądowe