Akcja pasy - podsumowanie - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja pasy - podsumowanie

Data publikacji 21.04.2017

Wczoraj, w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci z kieleckiej drogówki prowadzili działania pod nazwą - „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, szczególną uwagę zwracali na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, zarówno przez kierujących jak i pasażerów. Funkcjonariusze sprawdzali również, czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach skontrolowali blisko 160 pojazdów. W trakcie kontroli ujawnili 73 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego 28 dotyczyło naruszenia obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. W trakcie służby policjanci kontrolowali również sposób przewożenia dzieci, nie stwierdzając nieprawidłowości, co świadczy, że kierujący wykazali się dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo najmłodszych.

Pamiętajmy, że jadąc samochodem odpowiadamy za bezpieczeństwo własne i przewożonych przez nas pasażerów. Dlatego przypominamy, że korzystamy z pasów w celu zapewnienia należytej ochrony podróżnych, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego.

 

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach