Ujawnili narkotyki i dopalacze, zatrzymali poszukiwanego - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawnili narkotyki i dopalacze, zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 21.04.2017

Wczoraj dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Kielcach, prowadząc działania na jednym z osiedli zatrzymali 3 młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie środki psychoaktywne. 17- i 18- latkowie posiadali przy sobie marihuanę, a 24- latek dopalacze. Ponadto dzięki sprawnym działaniom mundurowi dotarli do jednego z lokali w centrum miasta, gdzie zabezpieczono 60 torebek z zawartością zabronionych substancji. Teraz sprawą młodych mężczyzn zajmie się sąd. Za posiadanie środków zabronionych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj krótko po godzinie 12, patrol dzielnicowych Komisariatu Policji II w Kielcach, na osiedlu Czarnów zauważył młodego mężczyznę, który chciał prawdopodobnie coś ukryć w torbie podróżnej. 24- latek zachowywał się bardzo nerwowo, co nie umknęło uwadze funkcjonariuszy. Mundurowi w trakcie kontroli ujawnili, że młody mężczyzna posiadał torebkę, w której znajdował się proszek, wstępnie zidentyfikowany jako dopalacz. Policjanci ustalili, że zatrzymany zakupił zabroniony środek w jednym z lokali w centrum miasta. Natychmiast pod wskazany adres pojechali kryminalni, którzy w trakcie przeszukania ujawnili 60 torebek foliowych z zawartością prawdopodobnie dopalaczy. Towar został zabezpieczony, a właściciel lokalu zatrzymany.

Kolejnymi posiadaczami środków zabronionych okazali się 17- i 18- letni mieszkańcy Kielc. Po godzinie 14 przy jednej ze stacji paliw dzielnicowi z komisariatu przy ul. Kołłątaja zauważyli opisywanych nastolatków. Mundurowi podejrzewali, że mogą posiadać przy sobie narkotyki. W trakcie interwencji zachowywali się bardzo niespokojnie. Dzielnicowi przy każdym z nich ujawnili po jednej tzw. „działce” suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. Młodzi kielczanie zostali zatrzymani.

Po godzinie 18 na osiedlu Herby patrol z Komisariatu Policji II w Kielcach zauważył 60- latka. Mundurowi mieli przypuszczenia, że mężczyzna może ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Ich podejrzenia szybko potwierdziły się. W trakcie czynności okazało się bowiem, że 60- latek ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna już trafił do aresztu.

 

Opr. K.M.

Źródło: KMP w Kielcach

  • Zdjęcie poglądowe
  • Zdjęcie poglądowe
  • Zdjęcie poglądowe